آب بندی سینک ظرفشویی

, , ارسال دیدگاه

آب بندی سینک ظرفشویی

مراحل نصب و آماده سازی سینک ظرفشویی در عین ساده بودن دارای نکاتی مهم و ظریف میباشد که در صورت توجه نکردن به آن بعد از مدت زمان کوتاهی سینک حالت خود را از دست میدهد.در جای خود مثل روز اول نصب زیبا و صاف و یک دست قرار نمیگیرد و کمی دچار افتادگی و تغییر حالت میشود در صورت ریختن آب به داخل زیر کابینت از محل درزی که سینک و صفحه کابینت به هم متصل شده اند نفوذ میکند و به زیره سینک میریزد و سبب بوی بد و رطوبت و تجمع موجودات موذی می شود.

در لابه لای محل قرارگیری سینک و صفحه کابینت به دلیل باز بودن منافذ آن جرم کثیفی جمع میشود که تمیز کردن آن بسیار سخت است و همین سعی نمودن در تمیز کردن آن باعث بهم خوردگی بیشتر حالت سینک میشود.صفحه ی کابینت محل قرارگیری سینک به دلیل نفوذ آب زیاد و باد کردن خیلی زود و پس از چند ماه خراب میشود و کاملا از بین میرود که خود این امر سبب هزینه زیاد و صرف زمان برای تعمیر و بازسازی یا تعویض کلی سینک و صفحه کابینت میشود.این نکات تنها قسمتی از ایرادات و مشکلاتی است که در صورت به درستی آب بندی نکردن سینک ظرفشویی رخ میدهد اما برای آب بندی چه نکاتی باید دقت شود؟

برش صفحه کابینت برای قرارگیری سینک باید بسیار دقیق و به سانتی متر آن و نحوه شیب دادن موقع برش دقت فراوان شود.درصورت برش حتی چند میلی متر بیشتر از ابعاد سینک به هیچ عنوان حتی با استفاده از چسب زیاد سینک به درستی در محل خود قرار نمیگیرد و آب بندی نمیشود.

بعد از برش دقیق در لبه ی بالایی و لبه ی پایینی صفحه کابینت و محل اتصال صفحه و سینک از چسب مخصوص یا آکواریوم فراوان و بسیار دقیق استفاده شود این کار اگر به درستی و بادقت انجام شود صفحه و سینک ظرفشویی جزیی از هم می شوند و بعداز مدت زمان طولانی هم هیچ تغییری در آن ایجاد نمیشود.

محل نصب شیرآب سینک و لوله کشی آب آن در زیر سینک و آب بندی کردن شیرآب به طوری که از محل اتصال شیر و سینک هیچ قطره ی آبی به داخل سینک نفوذ نکند و سبب پوسیدگی نشود.

نحوه تخلیه سینک و راه آب آن به درستی آب بندی باشد و لوله های انتهایی آن که به محل فاضلاب وصل می باشند و دچار پیچ و خمیدگی نباشند که سبب گرفتگی لوله شود و نیاز به لوله بازکنی باشد چون استفاده از دستگاه فنرزنی برای سینک اصلا مورد قبول نمی باشد و سبب آسیب جدی به سینک و صفحه و لوله و اتصالات آن قسمت میشود.

لوله بازکنی

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد